top of page

Adventsfika & Extra stämma

Alla medlemmar är välkomna till adventsfika med glögg, pepparkakor och trevligt sällskap. Vi slår i år ihop adventsfikat med en extra stämma. Ni har fått er kallelse i brevfacket och ovanpå finns de nya stadgarna. Hoppas ni kommer.


Måndag 10 dec kl 18:30 i föreningslokalen 12c.



Ni glömmer väll inte att anmäla er mailadress för nyhetsbrev med uppdateringar från Brf Esplanaden


Senaste inlägg

Visa alla

Hej alla medlemmar! Hoppas ni haft en bra sommar! Nu är alla takfötter runt husen vita och fina, vi siktar på att måla grunderna på husen under nästa år.

Hej alla medlemmar! Takfotsmålning pågår och beräknas vara klart till slutet av sommaren. Vi vill upplysa om att det tyvärr inte är tillåtet att grilla på innergården pga torka. Vill önska alla en fan

Hej och tack för en trevlig stämma! Nu är robotgräsklipparen här! Han heter Alf men kallas för Affe, han kommer att gå i bruk under fredagen 2/6 Den får inte flyttas på och helst inte röras då den kom

bottom of page